• kısa kenarları 1 m olan mükemmel üçgen çatı

  1.
  Ben işlemi devam ettirdim 1,414213562373095 çıkıyor. Puhahahah kök 2’nin değerinin şu kadar uzun yapıldığı başka bir yazı olamaz sanırım ya ot kafasıyla yazıldı ya da alkol heralde.
  ... eksisozlukyazari
 • 2 gün içinde 17 ilde çıkan 58 orman yangını

  13.
  Şu anda Antalya merkeze yeni geldim Alanya’dan tatil dönüşünde gökyüzü simsiyah mahşer yeri gibi bakan ne anlatıyor bilmiyorum ama burada durum vahim.
  1 ... eksisozlukyazari
 • karadenizlilerin tipik özellikleri

  7.
  Oberstin yorumuna tam karşı çıkacaktım ki genellemelerin yanlış olduğunu yazmış sonda.

  Milliyetçilik konusuna şöyle açıklık getireyim burada yaşayan insanların dedesi Rumlar’la mücadele etmiş bir kısmımız mübadele sonrası Rum köylerine yerleşmişiz. Buralarda tutunmak buralar Türk yurdu diyebilmek için de milliyetçiliğe sarılmış dedelerimiz.

  Damak zevki konusuna bir noktada katılırken bir noktada katılmam. Mesela biz doğuda yaşarken komşularımız ile yemek yerdik sabah kahvaltılarında hakkaten damakları çatlardı Karadeniz’in kuymağına bazlamasına peynirine; akşam da onlar bize et yemeklerini yapardı.

  Ekseriyetimiz sağ parti desteklemez Samsun’un merkez ilçeleri gayet de hür ve liberal merkez soldur. Trabzonun merkezinde de insanlar sol görüşe bir o kadar saygılıdır. Rize’yi hariç tutarak Ordu Giresun Ardahan muhalefet biraz daha çalışsa muhalefete geçecek yerler.

  Silahla dolaşma olayı da saçma burada insanlar köylerde çok sık vahşi hayvan gördüğü için silah taşımaya alışmış. Yoksa bence güneydoğu Anadolu daha beter bu konuda.

  Doğal güzelliklerimizin kıymetini bilmiyoruz ama bu Türk insanın genel özelliği. Dediğim gibi Türkiye’nin dört bir yanında yaşadım gördüm ülkeyi. Alanya’da Dim Çayını sikip atan da Türk izmirde kordon sahili sikip atan da Türk Karadeniz’de Uzungöl’ün ağzına sıçan da Türk.

  Kimseyi aptal sanmıyoruz ancak burada insanlar yüzde 60 eğimli rampalarda fındık toplar zor şartlarda çalışır ve tırnaklarıyla kazıyarak Sanatta sporda siyasette bir noktaya gelir. O yüzden de böbürlenmeyi sever bizim Karadenizliler.
  5 -5 ... eksisozlukyazari
 • anıtkabir deki otomatların kaldırılması

  3.
  Aslında son kısımda zaten Ak’’ it de kendi topuğuna sallıyor mermiyi. Başvuruyu AKP yapsa idi Anıtkabir gerçek çehresine bürünüyor diye başlık atacaktı CHP yapınca halkı açlığa ittiler diye.
  ... eksisozlukyazari
 • atatürk öldürüldü mü

  18.
  Aslında yazık olmadı beklenen oldu. maalesef o dönem tıp ilerlememişti ve siroz şu an için bile kronik seyreden şiddetli akut atakları olan tedavisi çok zor bir hastalık. Eğer Sigara- Alkol tüketiyor ve stres dolu bir hayatınız varsa kaçınılmaz son budur. Atatürk’ün bizzat doktorlarının el yazısı ile yazıp imzaladığı raporları mevcut zaten öldürülme durumu kesinlikle yok. Ayrıca böyle bir eylem zehir ile yapılmaz ses getirecek şekilde yapılır. Bkz: Kennedy Suikasti- izmir Suikast girişimi
  ... eksisozlukyazari
 • halk plajda yüzerken üzerilerine lağım boşaltmak

  4.
  Akp’li belediyelerin bu işte çığır açması haricinde sorun yok. Tüm Karadeniz boyunca bir tekne turu atmak lazım denizin rengi sidik sarısına dönmüş vaziyette Karadeniz’de. Müslüman olmanın en gerekli kuralı temizlik on numara uygulanır mesela AKP’li Karadeniz belediyelerinde.
  1 -1 ... eksisozlukyazari
 • kürtler lozan ı kabul etmedi etmeyecek

  7.
  Bence doğru ifadedir. Kürtler lozanı hiçbir zaman kabul etmeyecek çünkü Kürt denen eşek siken dağ çobanları Lozan masasına asla oturtulmadı. Millet olma sıfatını dahi kazanamayan eşek sikiciler elbette yüce Türk devletinin imzaladığı bir anlaşmaya taraf olamaz.
  4 -1 ... eksisozlukyazari
 • dünya lideri olmanın ilk koşulu

  4.
  Başlık ilk koşulu yazdığı için en önemlisini yazacağım. işler sarpa sardığında ipleri eline almasıdır. Bunun için tarihteki dünya liderlerine bakmamız gerek. Atatürk Kütahya-Eskişehir savaşından sonra gerekirse mavzerimi alır Elmadağda can veririm demiştir. Alman topçuları Moskova’yı Döverken Stalin askerlerine gerekirse Urallardan Vladivostok’a 6 bin kilometre savunma yapacağını söylemiştir. Yavuz Sultan Selim iran seferinde huysuzlanan yeniçerilerin arasına kılıcını çekerek fırlamış gerekirse tek başıma Tebriz’i fethederim demiştir. Bu liderler Birileri gibi 36 askerimiz ölünce misliyle(!) karşılık vermemiştir.
  1 ... eksisozlukyazari
 • 15 yaşında bakire bir kızla evlenir misiniz

  61.
  9 yaşında kız badeleyen ümmet balıklama gitmeli.
  1 -2 ... eksisozlukyazari
 • üstteki yazarla ne yapmak isterdin

  328.
  Better call Saul’daki Kaygan Jimmy ve tombul arkadaşı gibi insanları dolandırmak. Ya da Kim Wexler-Jimmy Mcgill ikilisi olarak insanlara Martini saplamak.
  1 ... eksisozlukyazari
 • atakum

  133.
  Aklında Malum parti imajı ile gelenleri dumurdan dumurlara gark eder. Türk-iş, Denizevleri, Körfez diye uzanan Üniversiteye kadar giden enfes bir sahil ve tramvay yolu. Girişte sizi Baruthane tarafından Batıpark ile karşılar. Kendine has sahilini gördüğüm an tanırım fotoğraflardan.
  ... eksisozlukyazari
 • uludağ sözlük

  22082.
  Nedense çok seviyorum. 2010’lu yılların başı belki altın çağı oldu ve sözlükler için özlenen zamanlardı. Şu an gerçekten aktifliğini kaybetti birkaç kişi de son kaleleri haline geldi. Ekşiye oranla daha samimi bir ortam. Özgürce bir şeyler karalayabiliyorsun. Hasta olduğumda yardımcı olan insanlar, derdime ortak olanlar beni cesaretlendirenler. Seviyorum burayı…
  1 -1 ... eksisozlukyazari
 • badeci şeyh

  16.
  Gün olacak devran dönecek. Bu şerefsizleri taptıkları Arap çöllerine süreceğiz. Tekkelerini başlarına yıkacağız. Engizisyon mahkemelerinde öttüreceğiz bu şerefsizleri. Korkularından din değiştirecek bu güç tapıcı iktidar yalamaları. Geceleri kabuslarında bizi görecekler, ilahilerinde yargıladıladıklarımıza ağıt yakacaklar.
  3 ... eksisozlukyazari
 • kazakların osmanlı sultanına yazdığı mektup

  4.
  https://tr.m.wikipedia.or...Yazan_Zaporojya_Kazakları

  Rus sanatçı ilya Repin bu mektubu tabloya döküyor. Sich Kazakları, Zaporojye Kazakları ya da Don Kozaklar olarak geçen Orta Asya’dan göçerek Ortadoks-Türk karışımı daha sonra Ruslaşarak yok olan çok garip insanlardır Zaporojyenler.
  1 ... eksisozlukyazari
 • bir sözlük erkeğine pizza yapmak

  2.
  Pizzaya pek talip çıkmadı sanırsam.
  ... eksisozlukyazari
 • ataturke saldirip sonra dinime saygi duy demek

  7.
  Doğrudur Atatürk’ün dinle alakası yoktur. Atatürk senin doğudan batıya ayak bastığın Türkiye Cumhuriyetinin kurucusudur. ister dibini dövdüren ibne ol ister milletin karısına kızına köz koyan siyasal islamcı. Atatürk’ün cumhuriyetinde yaşıyorsan saygı duyacaksın orospu çocuğu kimsenin senin orta Doğu’da çocuk badeleyen pedofil dinine saygı duyması gerekmez.
  2 -1 ... eksisozlukyazari
 • sözlüğün bu saatlerde bomboş olması

  4.
  4 sene sonra hort. Herkes uyudu mu ya? Sözlük kültürünün revaçta olduğu yıllardaki kalabalığı beklemiyorum ama Uludağ da her zaman güzel bir mola yeri oldu benim için.
  3 ... eksisozlukyazari
 • semavi dinler

  20.
  Semavi dinler insanın en temel zayıflığından ortaya çıkmıştır. Algının yetersizliği ve sonsuzluğun büyüleyici aurası… Dinlere karşı ilk yaklaşımımız her zaman diferansiyel denklemlere giriş dersine yaklaşımımız gibi oluyor. iki boyutlu grafikte doğrusal kümelerde sıkışan aklımız ilk başta zorlansa da yavaş yavaş her şeyi kavrıyor. Boşluklar dolarken zihin çözümlemelerinde mutlak doğrular yavaş yavaş sindiriliyor. insanın dinler yolculuğu da böyle olacak. Adım adım sindireceğiz evreni. insan nasıl var olduğunu bilmezken birisi çamurdan dedi diğeri sudaki balıktan dedi. Yavaş yavaş evreni çözümleyecek pozitif ilimleri rehber yapacağız. Semavi dinler ve kitapları bir distopya romanına dönüşecek sadece.
  1 ... eksisozlukyazari
 • spacephobia

  2.
  Eğer yeterince tempolu okunursa Rus hatun tavlama itemine dönüşebilir. Spasiba- Pajalusta ikilisi ile uzay korkusu da eklenirse sağlam hatun tavlanır
  1 ... eksisozlukyazari
 • psv gibi vasat bir takımdan 5 yemek

  4.
  Hadi ambargo koysun birader yarım aklına sokayım senin. Vasat demek ortalama demektir standart demektir. Şampiyonlar ligine katılan Barça-Real-Manu-City gibi goat takımlara kıyasla vasattır. Galatasaray gibi takımlar ise vasat altı beş para etmez mahalle takımıdır.
  2 -1 ... eksisozlukyazari
 • yeni şeyler getiriyorum